Marley SSS

Sık Sorulan Sorular

Marley SSS referans alanına hoşgeldiniz. Burada sık sorulan sorulara cevaplar, açıklamalar ve bilgiler bulabilirsiniz.

Önce ayrıntılı bilgiye ihtiyacınız olan bir konu seçin:

DUO hava çıkış ve giriş sistemi açık ateş kaynaklarının olduğu yerler için neden uygun değil?

Açık ateş kaynaklarıyla birlikte aspiratör kullanıldığında, karbon dioksit ve monoksit emilebilir. Bunun önlenmesi için, bölgenin yetkili baca temizleme ustasının, hangi güvenlik tertibatlarının takılması gerektiğini bildirmesi gerekir. DUO hava çıkış ve giriş sisteminde odada ufak bir alçak basınç oluşur, çünkü hava girişi kapağı ancak o zaman açılır. Birçok şey, bilmediğimiz yerel koşullara bağlı olduğundan, bu gibi durumlarda neyin takılması gerektiği bilgisini size ancak bölgenin yetkili baca temizleme ustası verebilir.


Bir çamaşır kurutma makinesinden hava çıkışı hattını en iyi neyle uzatabilirim?

Yaylı tel helezonu olan esnek (Flex) hortum, en ucuz seçenek, ancak en yüksek dirence sahip. En ideali, HT borularıyla yapılan bir uzatma, çünkü HT boruları, çamaşır kurutma makinesinin yakl. 90 °C olan yüksek sıcaklıkları için uygundur.


Bir aspiratörün hava çıkışı hattı, soğuk tavan arasından geçiyorsa, yoğuşma suyu oluşur. Büyük miktarda yoğuşma suyu oluşması nasıl önlenebilir?

Sıcak hava, büyük miktarda su alabilir ve tasfiye edebilir, bu nedenle sıcak havanın olabildiğince geç soğuması gerekir. Bunu da iyi bir yalıtımla sağlayabilirsiniz. Soğuk tavan arasından geçen hava çıkışı hattının minimum 10 cm maden yünüyle yalıtılması gerekir.


Çıkan hava kapağının hava çıkışı hattının çapı küçültülebilir mi?

Akış tekniği açısından bakıldığında, böyle bir azaltma yapılması tavsiye edilmez. İdeali, hava çıkışı hattının her zaman aynı çapta olmasıdır.


Hava çıkışı hattının çapı ne kadar olmalıdır?

Çapı, hava çıkışı kapağının hava çıkışı kapasitesine bağlıdır. Maksimum 250 m³/saat için yassı kanal sistemi 110 yeterli olur. Maksimum 650 m³/saate kadarki hava çıkış kapasitelerinde müşteri, yassı kanal sistemi 150 ile yuvarlak boru DN 125 arasında seçim yapabilir.


Yassı kanalların yapıştırılması mümkün veya serbest midir?

Yassı kanallar, PVC yapıştırıcısıyla yapıştırılabilir, ancak gerekmez. Kanal sistemi temizlik amacıyla sökülebileceğinden, bağlantıları 50 mm genişlikte bir yapışkan bantla yapıştırmanız tavsiye edilir.


Yassı kanalı tavandaki betona nasıl dahil edebilirim?

Yassı kanalları betonun içine döşemeniz tavsiye edilmez. Yassı kanallar, duvarın üstüne montaj için tasarlanmıştır. Beton içine DN 100 ve DN 125 yuvarlak boru sistemlerimizi döşeyebilirsiniz. Cisim sesinin aktarılmasını önlemek için boruları yalıtımlı bir hortumla kaplamanızı tavsiye edilir.


< Ã?nceki 1 2 Sonraki >

Sie möchten diese Information mit anderen teilen?

Marley Deutschland

Ich möchte diese Informationen über einen Social Network- oder einen Bookmark-Dienst teilen: