Teraslı Çatıya Kutu Çatı Oluğunun Montajı

Bir veranda sıkça, bir oluklu plaka veya çıta plakasıyla örtülür. Yağmur suyunu tahliye etmek veya bahçeyi sulamak amacıyla toplamak için muhakkak bir çatı oluğu monte edilmelidir. Aşağıdaki resimlerde, oluklu plakadan yapılmış çatıya plastik Marley kutu çatı oluğunun nasıl monte edileceği gösterilmiştir.

Kutu çatı oluğu, özel askılan sayesinde oluklu plakalara veya çift çıta plakalarına da sorunsuz bir şekilde takılabilir. Önce plastik oluk askısı, oluklu plaka ve çıta plakası tutucusuna takılır. Sonra üst parça, oluklu plakanın üzerine sürülür ve vidalanır.

Oluklu plakadaki ilk plastik oluk askısını hizalayın:

Oluklu plakanın ön kenarı, ⅓ oranında oluğun içine sarkmalıdır. Yağmur suyunun güvenli bir şekilde akıp gitmesini sağlamak için, oluk askıları 10 m'ye 2 ila 3 cm meyilli olarak takılır.

Çift yön ipini oluk askısının en yüksek ve en alçak noktasına takın ve ilk oluk askısından, son oluk askısına kadar gerdirin.

Oluk askılarının arasındaki mesafe maks. 50 cm olmalıdır.

Marley özel tutkalları ve Marley özel temizleyicileri, ideal bir şekilde Marley çatı oluklarının plastiğinin yapısına göre ayarlanmıştır ve güvenli ve kalıcı bir şekilde sızdırmaz bağlantıları garanti ederler.

Yapıştırmadan önce uç parçalarını da iyice temizleyin ve üzerine ince bir tabaka Marley özel tutkalı sürün.

Uç parçaları sağ veya solda kullanılabilir.

Gider tapasını takın, giderin yerini tam belirleyin ve işaretleyin.

Gider deliği en rahat delikli testere yerleştirilerek kesilebilir.

Tüm testere çalışmaları için şunlar geçerlidir: Yapıştırmadan önce kenarlardaki çapakları iyice temizlenmesi gerekir.

Oluk tapasını ve çatı oluğunun yapıştırma alanını Marley çatı olukları temizleyicisiyle temizleyin ve yağlarını silin. Sonra üzerine tutkal sürün ve tapayı yapıştırın.

Çatı oluğu, ince dişli bir testereyle gerekli uzunlukta kesilir.

İpucu: İyi, düz kesimler için bir kesme veya köşelik desteği kullanın.

Çatı oluğunun kesim uçlarındaki çapakları temizleyin.

Çatı oluğunun parçaları, plastik askının içine klipslenir.

2 oluk ucu bağlanırken, bağlantı kabı kullanılmalıdır. Bağlantı kabının iç taraflarına tutkal sürün ve oluk uçlarını bağlantı kabının içine sokun.

Her şeyi doğru monte ettiğinizden emin olmak için meyli bir su terazisiyle kontrol edin.

Çatı oluğunu iniş borusuna bağlamak için tapaya bir yay geçirin. Sonra karşı yayla arasındaki mesafeyi ölçün. Burada 4 cm olan takma derinliğine ve evin duvarıyla arasındaki mesafeye de dikkat edin.

Dar çatı taşmalarında 2 yay, doğrudan yay bağlayıcısına bağlanır.

Marley iniş borularını, çatı oluğundaki gibi ince dişli bir testereyle kesin.

İpucu: Düz bir kesim elde etmek için, kesme veya köşelik desteği kullanmanız tavsiye edilir. İniş borusunun kesim uçlarındaki çapakları iyice temizleyin, bu sayede özellikle bir Marley yağmur toplayıcısının montajı sırasında toplama kapasitesi büyük oranda artırılabilir.

Boruların sabitlenmesi, teras direğine vidalanan boru kelepçeleriyle gerçekleştirilir. Burada "sabit kelepçeler" ile "gevşek kelepçeler" arasında ayrım yapılır.

Bir "sabit kelepçe" ile iniş borusu, üst uçta emniyete alınır. Burada halka vidası, yandan bileziğe monte edilir. Bu sayede iniş borusu bu noktaya sıkıca sabitlenebilir. Kelepçelerin mesafesi: 2,00 ila 2,50 m.

Bir "gevşek kelepçe" ile düşme borusu, ortaya veya alt uca sürülür. Burada halka vidası, bileziklerin arasına monte edilir. Böylece boru, kelepçenin içinde hareket edebilir ve ısı dalgalanmalarından kaynaklanan uzunluk değişikliklerini telafi edebilir.

Yağmur suyunu tahliye etmek ve toplamak için iniş borusunun içine bir su gideri kapağı takılabilir.

Yağmur suyunu doğrudan gider tapasına taktığınız bir püskürtücüyle de uzaklaştırabilirsiniz.

  • Çatı oluğu, çatıyı şık bir şekilde tamamlar ve suyu güvenli bir şekilde uzaklaştırır. Yağmur suyu toplanır ve bahçeyi sulamak için kullanılır.

    Artık yağmur gelebilir!


    Sie möchten diese Information mit anderen teilen?

    Marley Deutschland

    Ich möchte diese Informationen über einen Social Network- oder einen Bookmark-Dienst teilen: