Ev Sularının Tahliyesi

İyi Bir Akış için İyi Bir Tavsiye

Güvenlik deliği: Yeni bir çıkış hattı planlarken revizyon deliğini unutmayın! Gerçekten bir arıza olacak olursa, bunu Marley HTRE temizlik borusuyla kolayca ve hızla giderebilirsiniz.

Eğimler: Bu kurallara uyulması, başka durumlarda da birçok sıkıntıdan kurtulmanızı sağlar – çünkü eğim çok dikse, suyun katı maddelerin üzerinden akması ve gideri tıkaması tehlikesi vardır. Bu kaçınılmaz değildir! Bu nedenle atık borusunun iniş borusuna giden bağlantılar mümkün olduğunda 87°’lik bir açıyla monte edilir – yani yalnızca 3°’lik bir eğimle! Bu, aynı çaplı ayrımlar için olduğu kadar azaltılmış çıkışlar için de geçerlidir.

Bu arada: Manşon ucu montajda her zaman suyun geldiği yönü gösterir!

Atık su borularını prensipte hafif bir eğitme döşemeniz gerekir – böylece boru yeterince havalanır ve ses oluşumu düşük olur.

Uzunluk dengelemesi: HT borular döşenirken önemli: Sıcaklıktaki dalgalanmalar, malzemenin genleşmesine neden olabilir. Borunun gerilmemesi için biraz hareket alanına ihtiyacı vardır. Bunu kolayca sağlayabilirsiniz: Boruyu yerine taktıktan sonra manşondan tekrar 1 cm dışarı çekin. Bu kadar!

Sarkanın eğilmesi de gerekir:

HT ve KG borularda boru uçları, daha kolay monte edilmeleri için üretimde hafifçe düzleştirilir. Yani bir boruyu ölçüye uygun olarak kestiğinizde, borunun ucuna bir eğeyle hafif eğim verirseniz, montajı kolaylaştırmış olursunuz. Bu durumda bir kayganlaştırıcı kullanarak borular sorunsuz bir şekilde birbirine geçer.


Sie möchten diese Information mit anderen teilen?

Marley Deutschland

Ich möchte diese Informationen über einen Social Network- oder einen Bookmark-Dienst teilen: