İniş boru sistemi

Çalışma sistemi: İniş boru sistemi DN 105/90/75/53

Çatı oluklarından gelen yağmur suları iniş boru sistemi üzerinden yağmur suyu kanalına veya bir atık su yoluna aktarılır. İniş boru sisteminin montajında münferit parçalar birbirine geçirilir. Yumuşak geçişler sayesinde iniş boru sistemi özellikle sofistike bir görünüm kazanır.

Tapalara bir yay takın ve karşı yayla arasındaki mesafeyi ölçün. Burada 4 cm olan giriş derinliğine ve evin duvarıyla arasındaki mesafeye de dikkat edin. Dar çatı çıkıntılarında 2 yay, doğrudan yay bağlayıcısına bağlanır.

Marley iniş boruları ince dişli bir testereyle kolay ve hızlı bir şekilde kesilebilir. İpucu: Düz bir kesim elde etmek için köşelik desteği kullanmanız tavsiye edilir.

İniş borusunun kesim uçlarındaki çapakları iyice temizleyin, bu sayede özellikle bir Marley yağmur toplayıcısının montajı sırasında toplama kapasitesi büyük oranda artırılabilir.

İniş borusu sisteminin münferit parçaları doğrudan iç içe sokulur. Kalıp parçalarının sokma derinliğinden dolayı hiçbir conta gerekmez.

Boruların sabitlenmesi, evin duvarına dübellerle sabitlenmiş boru kelepçeleriyle gerçekleştirilir. Burada "sabit kelepçeler" ile "gevşek kelepçeler" arasında ayrım yapılır.

İniş borusu bir "sabit kelepçe" ile üst ucunda emniyete alınır. Bu esnada boru kelepçeleri kulaklarının arasına sadece halka vida monte edilir. Bu sayede iniş borusu bu konumda sabitlenebilmektedir. Kelepçelerin mesafesi: 2,00 ila 2,50 m.

İniş borusunun ortasında ve alt ucunda "gevşek kelepçe" bulunur. Bu esnada boru kelepçeleri kulaklarının arasına halka vida ve pullar monte edilir. Bu sayede boru kelepçe içinde hareket edebilir ve sıcaklık dalgalanmaları nedeniyle ortaya çıkan uzunluk değişiklikleri dengelenebilir.

İniş boruları ayrı bir manşona bağlanır. İniş borusunun ucu, bir Marley KG borusuyla yağmur suyu kanalına yönlendirilir veya bir yağmur suyu sızma şaftında biter.


Sie möchten diese Information mit anderen teilen?

Marley Deutschland

Ich möchte diese Informationen über einen Social Network- oder einen Bookmark-Dienst teilen: